VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

Pavel Maurer

 

• Víkendové pořady Pavla Maurera na téma Nejezte blbě!
  Glosa Pavla Maurera

  So – Ne 12:10
Radiožurnál
 

• Pravidelné články z úst Pavla Maurer - každou středu v Metru, a dříve každý čtvrtek v Reflexu.
 
• Blogy

 

19. 11. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: archiv autora
Svou první ústřici jsem s lehkým přemáháním polkl krátce po sametové revoluci totálně omámený nabídkou nejslavnějšího londýnského obchoďáku Harrods.
12. 11. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.cz
Skoro už ten pojem nenávidím. Zase jsem se po letech nechal nalákat do megahotelového komplexu někde u moře a těšil se, že nebudou starosti s dětmi, že se každý napije, kdy chce a čeho chce, že nebudu muset pořád cinkat drobnými v plavkách.
05. 11. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: archiv autora
Nejdříve mi ty jejich kvazistředověké erby, co je mají na každém druhém domě, připadaly trochu komické, dětinské, ale pak jsem jim musel vzdát hold. Jsou to skutečně novodobí rytíři, kteří hájí své území, zvelebují je, bojují o ně, jsou neústupní a neúplatní. Díky moudrosti svých otců a dědů a díky moudrosti své jsou dnes mocní, bohatí a vědí, co chtějí.
29. 10. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: archiv autora
„Představte si, představte si, co jsem měl dnes k obědu ... Knedlíky se zelím, se zelím ky- selým? To koukáte?“ Ne, fakt neměl. Ale byl jsem celý den tak trochu za prase.
22. 10. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.cz
"Číšník se před námi normálně zamkl v restauraci i se zbylými hosty, abychom nemohli dovnitř," řekla mi před týdnem rozhořčeně moje kolegyně Klára.
15. 10. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.cz
„Že bych se na to nevykašlal – vůbec nevím, co to znamená!“ postěžoval si upřímně kamarád Mirek, gurmán, který sjezdil svět jako málokdo a pracuje třicet let v gastronomii.
08. 10. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: Archív restaurace La Dégustation
Určitě znáte ten pocit, když vám přinesou v restauraci jídlo a vy se v té chvíli nenápadně podíváte, co přistálo za dobrotu vašemu spolustolovníkovi – a tiše závidíte. „Proč jsem si to, kruci, neobjednal já?“ spíláte si v duchu a máte ukrutnou chuť bodnout vidličkou do protějšího talíře alespoň pro jedno sousto na ochutnávku.
01. 10. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: isifa.com
Když byl Ernest Hemingway (můj srdcový autor) na vrcholu své slávy, zeptali se ho v interview: „Co vám chybí? Měl jste čtyři manželky, získal Nobelovou cenu za literaturu, válčil jste v Itálii, ve Španělsku, žil ,zlatý život‘ v Paříži, mluvíte pěti jazyky, jezdíte na safari do Afriky, na mečouny na Kubu, jste nejslavnější a nejbohatší spisovatel na světě. Existuje ještě něco, co vás stále baví?“ A božský „Papá Hem“ zabafal z dlouhého doutníku a pravil: „Baví mne cestovat a ochutnávat nová jídla a nové nápoje."
24. 09. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: isifa.com
Za celou dobu, co se snažím v těchto malých gastrofobických zamyšleních o něčem zajímavém psát, nedostal jsem nikdy tolik vašich čtenářských ohlasů, jako když nedávno byla řeč o dobré svíčkové! Asi jde skutečně o tzv. žhavé kulinářské téma.
17. 09. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: archiv autora
Je čas vinobraní, a tak jsem si vzpomněl, že staří prozřetelní vinaři už odnepaměti vysazují před každým viničním řádkem růže. Vypadá to velmi esteticky, krásně voní, ale pozor – to není pravý důvod! Růže totiž citlivě reagují na případné nemoci, plísně, cizopasníky či jiné škůdce, které se na nich neblaze projeví dříve, takže plní velmi zodpovědnou funkci rychlého varování, že se s vinohradem něco děje a je třeba rychle zasáhnout.
10. 09. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.CZ
Nedávno mně tak strašně zvedli mandle v jedné pražské luxusní restauraci, že se s vámi musím podělit o několik svých postřehů na téma couvert. To není neslušné slovo, ale většinou pouze rafinovaný útok na vaši kapsu! Podle mého soukromého průzkumu vyšlo najevo, že za jistý druh „zbytečného pruzení“ jej považují nejen návštěvníci restaurací, ale dokonce i někteří restauratéři, kteří jej zásadně nepoužívají!
03. 09. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: Isifa.com
Udělal jsem amatérskou chybu! V těch nejparnějších dnech minulého měsíce mě totiž nenapadlo nic lepšího, než si všude k obědu a večeři objednávat svíčkovou na smetaně z povinnosti, tedy abych ji mohl degustovat a dokončit tento článek.
27. 08. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: Pavel Maurer
Tedy, abych byl přesný: šel bych světa kraj za trochu dobrého jídla – to mi opravdu stojí za to.
20. 08. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: Pavel Maurer
V gastronomickém disentu se jí výtečně. Utajené hospody jsou ve Vídni, v Berlíně a jedna i v Praze na Vinohradech. Servíruje se v nich, co je navařeno. Není ale snadné dostat se dovnitř. Svoje hosty si majitelé těchto restaurací pečlivě vybírají.
13. 08. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.CZ
Zaplatím večeři za 20 000 Kč komukoli, kdo během tohoto měsíce férově ohodnotí největší počet restaurací! Celorepubliková anketa www.grand-restaurant.cz tím bude zase o kousek objektivnější a jak si sám sobě pokouším Zaplatím večeři za 20 000 Kč komukoli, kdo během tohoto měsíce férově ohodnotí největší počet restaurací! Celorepubliková anketa www.grand-restaurant.cz tím bude zase o kousek objektivnější a jak si sám sobě pokouším bláhově namluvit, že aspoň trochu napomohu na chvíli rozdmýchat skomírající gastronomický trh. Mimochodem, sám jsem zvědav, co všechno si člověk musí dát (třeba i ve dvou nebo ve čtyřech), aby projedl a propil tolik peněz.
06. 08. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.CZ
Návštěva turistických světových trháků se začíná stávat velmi náročným lovem, komplikovaným logistickým a organizačním problémem, který je třeba řešit se značným časovým předstihem a velkou dávkou trpělivosti.
30. 07. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.cz
Dobrou láhev vína za 35 eur si v restauraci dokáže objednat každý moula! V takových fi nančních výšinách už se moc nesplete. Ale najít chutné, kvalitní víno (vinaři říkají pěkné víno) za 15 základních měnových jednotek EU ve slušném evropském podniku, kde podávají též dobré jídlo – tak to už je buď šťastná ruka, nebo skutečná znalost terénu.
23. 07. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: Pavel Maurer
Všichni v létě trochu cestujeme. Někdo k moři, jiný na ryby či houby. Také se tu a tam vypravujeme na historické a poznávací výlety.
16. 07. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: PROFIMEDIA.CZ
"Obama Food" (tedy něco jako Obamovo jídlo) má už dokonce svou speciální zkratku: "OB FO," aby Američané neztráceli čas.
09. 07. 2009, Text: Pavel Maurer,Foto: profimedia.CZ
Stále tomu ještě všichni nevěří, že přemýšlet o svých hostech se vyplatí. Restauracím i organizátorům vinných atrakcí.


 
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English